Kupiłeś fototapetę i nie możesz doczekać się aż będziesz mógł podziwiać ją na swojej ścianie? Przyjęło się, że do montażu fototapet niezbędni są doświadczeni fachowcy. Obalmy ten mit! Aplikacja ściennych dekoracji wcale nie jest taka trudna - szczególnie z naszym poradnikiem!

Przedstawiamy instrukcję z czytelnymi wskazówkami, jak zamontować nasze produkty, aby osiągnąć zadowalający efekt końcowy.

Przygotowanie powierzchni

Prace rozpocznij od oczyszczenia powierzchni na której planujesz umieścić dekorację. Powłoki malarskie należy oczyścić i przetrzeć wilgotną szmatką tak aby usunąć kurz. Odczekaj chwilę upewniając się, że ściana jest całkowicie sucha.

UWAGA!
Fototapety i naklejki drukowane można montować minimum 14 dni po pomalowaniu ścian. Wcześniejszy montaż może skutkować ich odklejaniem się i nie podlega gwarancji. Farby o wysokiej zawartości lateksu, zmywalne, plamoodporne lub fasadowe niekorzystnie wpływają na przyczepność produktu. Decydując się na stworzenie dekoracji na tym podłożu, musisz przeprowadzić próbę i zachować szczególną ostrożność. Nie ponosimy odpowiedzialności i nie uznajemy reklamacji związanych z odklejaniem dekoracji do tego rodzaju farb.

Rozpakowanie dekoracji

Produkt dostarczany jest w kartonowej tubie transportowej w formie rulonu. Wyjmij go i rozłóż na płaskiej powierzchni wzorem do góry tak by mógł się rozprostować.

Rozplanowanie ułożenia

Umieść dekorację w zaplanowanym miejscu, jeżeli potrzebujesz możesz ją przykleić na rogach za pomocą delikatnej papierowej taśmy samoprzylepnej. W ten sposób zweryfikujesz kompozycję i rozmieszczenie.

Rozłożenie brytów

Jeżeli jeden z wymiarów fototapety przekracza 130 cm wówczas dostarczana jest w postaci brytów (pionowych pasów), które klejone są na tzw. zakładkę, tak aby każda z części idealnie do siebie pasowała i tworzyły w całości jednolity, piękny wzór.

Montaż

Po wypozycjonowaniu odklej jeden róg z krótszego boku dekoracji. W przypadku fototapety podzielonej na bryty, klejenie zacznij od pierwszego z lewej i kolejno przyklejaj następne. Za pomocą delikatnej rękawiczki materiałowej lub rakli systematycznie, miękkimi ruchami przyklejaj delikatnie do ściany, dociskając ją miejsce w miejsce równocześnie usuwając z pod spodu papier podkładowy. Dekoracja wykonana jest z profesjonalnej folii, jeżeli coś idzie nie po Twojej myśli możesz odkleić fragment od podłoża i przykleić ponownie. Po przyklejeniu całości, dociśnij szczególnie mocno krawędzie. Gratulujemy!